Haber

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Genç, mesajında, Cumhuriyetin 29 Ekim 1923’te ilanından bu yana tam 100 yıldır sağladığı erdemler sayesinde daha güçlü, özgür ve bağımsız olarak yoluna emin adımlarla devam ettiğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllar geçtikçe güçlenerek ekonomik, askeri, teknolojik, hukuki, bilimsel ve demokratik açıdan tarihin zirvesine ulaştığını vurgulayan Genç, şöyle konuştu:

“Sağlam köklere ve sarsılmaz bir iradeye dayanan Türkiye Cumhuriyeti, asırlık geçmişiyle hâlâ coğrafyasındaki ülkelere rol model olmayı başaran tek demokratik devlettir. Bu herkesin görevidir. Atalarımızın büyük fedakarlıklarla bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacağımıza ve daha güçlü bir geleceğe taşıyacağımıza eminim. “Türk milleti, bugüne kadar olduğu gibi, vatanımızın erdem ve değerlerine de sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizi azim ve kararlılıkla. Bu vesileyle, 100. yılını büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin nice asırlara ulaşmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bir kez daha kutluyorum “Yapıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu