Haber

Baba Destek Programı Adana’da gerçekleştirildi

Babalar ve çocuklar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi amacıyla Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğiyle Baba Destek Programı (BADEP) düzenlendi.

Program kapsamında BADEP Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören 3-6 yaş arası çocuklara ve babalarına yüz yüze görüşme yapılarak bilgi verildi. 13 hafta boyunca teknikler. Baba Destek Programı, babaların ebeveynlik rollerini desteklemeyi, çocuklarıyla sağlıklı bağ kurmalarını, çocukların gelişimini desteklemeyi ve babalarda davranış değişikliği yaratmayı amaçlıyor.

13 oturumdan oluşan programda; babanın rolü, etkili bağlantı, aile tutumları, demokratik ilişki ve empati, olumlu davranış gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim, zihinsel gelişim, okul arkadaşları ve baba, fiziksel ve cinsel gelişim, çocukla vakit geçirme ve oyun oynama, yaşam zorlukları ve baba , çocuğun sorumluluğu Kazanma üzerine bahisler konuşuldu.

13 hafta süren programa sistematik olarak katılan 11 babaya Baba Destek Programı kapsamında sertifika verilerek program tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu