Haber

Manisa yeni kuyudan saatte 28 ton su alacak

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu gereksinimlerine yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.

Elektrik Makine ve Gereç İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Manisa Merkeze yeni bir içme suyu kuyusu daha kazandırdı. Vilayet merkezine ek su desteği yapması için açılan yeni sondaj kuyusuna saatte 28 ton su kapasitesi olan motopomp sistemi grupların özverili çalışmaları ile faaliyete alındı.

Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Elektrik Makine ve Materyal İkmal Dairesi Lideri Kemal Anaç, “Manisa Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün de çok yakından takip ettiği en değerli bahislerin başında içme suyu gelmekte. Bizlerde Liderimizin talimatları doğrultusunda vatandaşlarımıza sağlıklı içme suyu ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. Her kesitinde bildiği üzere ülke genelinde yaşanan kuraklık sebebiyle Manisa’da da yer altı suları önemli oranda çekilmeye başladı. Bu doğrultuda gerek vilayet merkezi gerek ilçe merkezlerinde çalışmalarımızı ağırlaştırarak vatandaşlarımıza kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak için gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda vilayet merkezini besleyecek olan yeni sondaj kuyumuzda çalışmalarımız tamamlandı. Yeni kuyumuza saatte 28 ton su basacak olan motopomp sistemimizi gruplarımızın özverili çalışmaları ile faaliyete aldık. Manisalı vatandaşlarımıza iyi olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu